Varta -CR2320
£2.17
£1.81
1x 3V CR 2320 Lithium battery
| SKU | 6320101401 |
|---|---|
| EAN | 4008496270835 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
- The complete range, consisting of lithium, silver and Alkaline-manganese cells.
- Useable in numerous electronic devices, such as car keys, calculators, cameras and remote controls.
- Useable in numerous electronic devices, such as car keys, calculators, cameras and remote controls.
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | CR2320 |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 3 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 135 mAh |
| Product colour | Silver |
| Battery technology | Lithium |
| Weight & dimensions | |
| Height | 2 mm |
| Diameter | 2.3 cm |
| Weight | 2.9 g |
| Features | |
|---|---|
| Battery form factor | Button/coin |
| Battery voltage | 3 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 135 mAh |
| Product colour | Silver |
| Battery technology | Lithium |
| Other features | |
| Battery form factor | Button/coin |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Varta -CR2320
£2.17
£1.81
|
Bestseller
Duracell LR44 household battery Single...
£2.06
£1.72
|
Hot Product
Duracell LR54 household battery Single...
£2.40
£2.00
|
Verbatim AA Alkaline Batteries
£1.74
£1.45
|
Recommended
Duracell DL1220 household battery Sing...
£2.98
£2.48
|
New
Duracell D371 household battery Single...
£3.18
£2.65
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
6320101401
|
LR44
|
LR54
|
49921
|
DL1220
|
D371
|
| Manufacturer |
Varta
|
Duracell
|
Duracell
|
Verbatim
|
Duracell
|
Duracell
|
| Battery technology |
Lithium
|
Alkaline
|
Alkaline
|
Alkaline
|
Lithium
|
Silver-Oxide (S)
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery size(s) |
CR2320
|
N/A
|
N/A
|
AA
|
N/A
|
N/A
|