Ansmann 5015538 household battery Single-use battery Alkaline
£21.60
£18.00
Alkaline Batterie, Micro (AAA), 20er Box
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| SKU | 5015538 |
| EAN | 4013674005475 |
| Manufacturer | Ansmann |
| Availability | In Stock |
Standard household applications such as; clocks, radios, remote controls, telephones and other similar devices.
| Battery | |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Multicolour |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
| Width | 10.5 mm |
| Depth | 10.5 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Package width | 75 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 228 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 75 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 228 g |
| Features | |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Multicolour |
| Battery technology | Alkaline |
| Other features | |
| Type | AAA / LR03 |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Ansmann 5015538 household battery Sing...
£21.60
£18.00
|
Bestseller
Energizer Industrial Single-use batter...
£26.88
£22.40
|
Recommended
Duracell Rechargeable D Size 2 Pack Re...
£20.58
£17.15
|
Popular
Duracell Rechargeable C Size 2 Pack Re...
£20.58
£17.15
|
Hot Product
Duracell StayCharged AAA 4 Pack Rechar...
£18.34
£15.28
|
New
Panasonic 1x4 LR6APB Single-use batter...
£21.60
£18.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
5015538
|
636107
|
HR20
|
HR14
|
HR03-A
|
LR6APB/4BP
|
| Manufacturer |
Ansmann
|
Energizer
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
Panasonic
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Alkaline
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|