APC NetShelter Rack PDU Advanced Temperature and Humidity Sensor
£230.83
£192.36
APC NetShelter Rack PDU Advanced Temperature and Humidity Sensor
| Product type | Temperature/Humidity sensor |
|---|---|
| SKU | APDU1335TH |
| EAN | 0731304446729 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Product type | Temperature/Humidity sensor |
| Product colour | Black |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 8 mm |
| Weight | 150 g |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 160 g |
| Packaging data | |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 160 g |
| Technical details | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
You may also be interested in
| Product |
Popular
APC NetShelter Rack PDU Advanced Tempe...
£230.83
£192.36
|
New
PowerWalker NMC Card
£273.60
£228.00
|
Hot Product
APC Smart-UPS SRT 19 inch Rail Kit for...
£257.42
£214.52
|
PowerWalker 10120599 UPS accessory
£216.00
£180.00
|
Bestseller
APC Smart-UPS SRT 19 inch Rail Kit for...
£286.80
£239.00
|
Recommended
PowerWalker 10131008 UPS accessory
£248.40
£207.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
APDU1335TH
|
10120517
|
SRTRK2
|
10120599
|
SRTRK4
|
10131008
|
| Manufacturer |
APC
|
PowerWalker
|
APC
|
PowerWalker
|
APC
|
PowerWalker
|
| Product type |
Temperature/Humidity sensor
|
Network management card
|
N/A
|
Network management card
|
N/A
|
Network management card
|