Apple USB-C to 3.5mm Headphone Jack Adapter
£12.79
£10.66
USB-C to 3.5mm Headphone Jack Adapter
| Connector 2 | 3.5mm |
|---|---|
| Connector 1 | USB-C |
| SKU | MW2Q3ZM/A |
| EAN | 0195949332937 |
| Manufacturer | Apple |
| Availability | In Stock |
The USB-C to 3.5mm Headphone Jack Adapter lets you connect devices that use a standard 3.5mm audio plug — like headphones or speakers — to your USB-C devices.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | White |
| Connector 1 | USB-C |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 177 mm |
| Package height | 18 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 177 mm |
| Package height | 18 mm |
| Other features | |
| Package weight | 60 kg |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Apple USB-C to 3.5mm Headphone Jack Ad...
£12.79
£10.66
|
Recommended
Lindy TosLink Budget opt.SPDIF 2m
£10.43
£8.69
|
Microconnect AUDLC15G audio cable 15 m...
£16.48
£13.73
|
Microconnect TT650BKAD audio cable 5 m...
£11.69
£9.74
|
Popular
StarTech.com 3.5mm 4 Position to 2x 3...
£12.10
£10.08
|
Hot Product
Equip 3.5mm Male to 2xRCA Male Stereo...
£12.60
£10.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MW2Q3ZM/A
|
35212
|
AUDLC15G
|
TT650BKAD
|
MUYHSFMM
|
14709207
|
| Manufacturer |
Apple
|
Lindy
|
Microconnect
|
Microconnect
|
StarTech.com
|
Equip
|
| Connector 1 |
N/A
|
TOSLINK
|
3.5mm
|
TOSLINK
|
3.5mm
|
3.5mm
|
| Connector 2 |
3.5mm
|
N/A
|
2 x RCA
|
TOSLINK
|
2 x 3.5mm
|
2 x RCA
|