Capture A4LABEL-105X148 printer label White
£19.90
£16.58
A4 label 105x148 mm. 4 labels per sheet, 400 labels per pack, 100 sheets per box. Laser copy ink.
| SKU | A4LABEL-105X148 |
|---|---|
| EAN | 5715063362440 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | In Stock |
Capture offers a full assortment of labels and thermal receipt rolls, in various sizes and paper types. Both bisphenol A-free rolls and rolls completely free of phenol.
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Format | A4 |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Laser/Inkjet |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 14.8 cm |
| Label height | 10.5 cm |
| Weight | 9.79 kg |
| Package width | 315 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package weight | 10.8 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 315 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package weight | 10.8 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Labels per pack | 400 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 400 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Laser/Inkjet |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture A4LABEL-105X148 printer label...
£19.90
£16.58
|
Dymo 99017/S0722460 DirectLabel-etiket...
£17.54
£14.62
|
Recommended
Dymo 99015/S0722440 DirectLabel-etiket...
£32.76
£27.30
|
Popular
Dymo 11355/S0722550 DirectLabel-etiket...
£16.36
£13.63
|
Bestseller
Dymo 99014/S0722430 DirectLabel-etiket...
£25.86
£21.55
|
Hot Product
Dymo 11354/S0722540 DirectLabel-etiket...
£27.42
£22.85
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
A4LABEL-105X148
|
S0722460
|
S0722440
|
S0722550
|
S0722430
|
S0722540
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|