Epson ELPCS01 Mobile A/V Cabinet
£2,216.88
£1,847.40
ELPCS01 Mobile A/V Cabinet
| Type | Floor mounted rack |
|---|---|
| Rack capacity | 19U |
| SKU | V12HB45041 |
| EAN | 8715946734187 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Flexible projection solution
The ELPCS01 mobile projector cabinet is an elegant solution offering the convenience and flexibility of a mobile high-quality display of up to 160", which is easy to move and set up wherever it is needed. All you need is a blank wall to project on to. Using the Epson Setting Assistant app makes it easy to ensure the display dimensions are correct and the image is clear.
The ELPCS01 mobile projector cabinet is an elegant solution offering the convenience and flexibility of a mobile high-quality display of up to 160", which is easy to move and set up wherever it is needed. All you need is a blank wall to project on to. Using the Epson Setting Assistant app makes it easy to ensure the display dimensions are correct and the image is clear.
| Features | |
|---|---|
| Frame type | Closed |
| Rack capacity | 19U |
| Type | Floor mounted rack |
| Product colour | Black, Brown |
| Weight & dimensions | |
| Width | 816 mm |
| Depth | 538 mm |
| Height | 706 mm |
| Weight | 41.9 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Floor mounted rack |
| Rack capacity | 19U |
| Colour | |
| Product colour | Black, Brown |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Epson ELPCS01 Mobile A/V Cabinet
£2,216.88
£1,847.40
|
Popular
HPE 36U 600mmx1075mm G2 Kitted Advance...
£2,490.88
£2,075.73
|
New
HPE 42U 800mmx1200mm G2 Kitted Advance...
£1,791.83
£1,493.19
|
Hot Product
APC Easy Rack, 48U, Black, With Roof,...
£1,947.98
£1,623.32
|
Recommended
APC NetShelter SX Server Rack Gen 2, 4...
£3,282.83
£2,735.69
|
APC NetShelter SX Server Rack Gen 2, 4...
£2,797.93
£2,331.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
V12HB45041
|
P9K06A#001
|
P9K15A
|
ER8822
|
AR3387B2
|
AR3380B2
|
| Manufacturer |
Epson
|
HPE
|
HPE
|
APC
|
APC
|
APC
|
| Type |
Floor mounted rack
|
N/A
|
N/A
|
Freestanding rack
|
Freestanding rack
|
Freestanding rack
|
| Rack capacity |
19U
|
36U
|
42U
|
48U
|
48U
|
42U
|