CoreParts MBC1396 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
£28.80
£24.00
Car Adapter for HP 65W 18.5V 3.5A Plug:7.4*5.0
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | MBC1396 |
| EAN | 5712505445945 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Keep all your devices fueled up on the road with our Car Chargers that turn any car’s lighter port into an instant outlet for all your devices. In CoreParts you will find a range of car adapters with different capacities and outlet that are manufactured by High-end, certified, and trusted suppliers. The growing demand for consumer electronic devices for home and leisure poses the challenge of upgrading, improving and enhancing existing devices.
In CoreParts you will find a wide range of alternative batteries for Consumer Electronics, that matches the performance of your original device. All manufactured by High-end, certified and trusted suppliers
In CoreParts you will find a wide range of alternative batteries for Consumer Electronics, that matches the performance of your original device. All manufactured by High-end, certified and trusted suppliers
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 10-15 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 18,5 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| Housing material | Plastic |
| Compatibility | Compaq/HP 320 |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Power | |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Input voltage | 10-15 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 18,5 V |
| AC adapter output current | 3.5 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| Connector(s) | 7.4*5.0 |
| Compatibility | Compaq/HP 320 |
| Certification | CE |
| Design | |
| Housing colour | Black |
| On/off switch | No |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 150 g |
| Width | 157 mm |
| Depth | 105 mm |
| Height | 48 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 105 mm |
| Package height | 48 mm |
| Package weight | 152 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Power consumption (standby) | 0.21 W |
| Plug 1 dimensions | 7.4x5.0 mm |
| Other features | |
| Short circuit protection | Yes |
| Overload protection | Yes |
| Batteries included | No |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBC1396 power adapter/invert...
£28.80
£24.00
|
Recommended
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
New
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
£42.12
£35.10
|
Bestseller
DELL DF263 power adapter/inverter Indo...
£28.32
£23.60
|
Hot Product
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
£33.40
£27.83
|
Popular
HP AC Smart adapter (90 watt) power ad...
£42.12
£35.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBC1396
|
469632-010
|
469639-003
|
DF263
|
DF266
|
613160-001
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
HP
|
HP
|
DELL
|
DELL
|
HP
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|