CoreParts MBXAS-AC0002 power adapter/inverter Indoor 33 W Black
£23.04
£19.20
Power Adapter for Asus 33W 19V 1.7A Plug:Micro-USB sq Including EU Power Cord, for TRANSFORMER BOOK TP200SA-FV0123T
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 18 month Warranty
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | MBXAS-AC0002 |
| EAN | 5711783208051 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
In CoreParts you will find a range of adapters that match the performance of your original adapter with different capacities and manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Input voltage | 110-230 V |
| Output power | 33 W |
| Output voltage | 19 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Detachable power connectors | Yes |
| Power current type | AC-to-DC |
| Housing material | Plastic |
| Compatibility | P200SA-FV0123T |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | |
| Input operation voltage (min) | 100 V |
| Adjustable output voltage | No |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Input voltage | 110-230 V |
| Output power | 33 W |
| Output voltage | 19 V |
| AC adapter output current | 1.7 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Detachable power connectors | Yes |
| Power current type | AC-to-DC |
| Connector(s) | Micro-USB square |
| Compatibility | P200SA-FV0123T |
| Certification | CE |
| USB connectivity | Yes |
| Design | |
| Housing colour | Black |
| On/off switch | No |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 100 g |
| Width | 159 mm |
| Depth | 103 mm |
| Height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 159 mm |
| Package depth | 103 mm |
| Package height | 51 mm |
| Package weight | 212 g |
| Cables included | AC |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Included power plug types | EU |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Power consumption (standby) | 0.1 W |
| Plug 1 dimensions | Micro-USB square |
| Other features | |
| Short circuit protection | Yes |
| Overload protection | Yes |
| Batteries included | No |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBXAS-AC0002 power adapter/i...
£23.04
£19.20
|
Hot Product
DELL DF263 power adapter/inverter Indo...
£28.32
£23.60
|
Popular
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
£33.40
£27.83
|
Bestseller
DELL F7970 power adapter/inverter Indo...
£25.40
£21.17
|
Recommended
Origin Storage AC Adapter (90W) For La...
£33.40
£27.83
|
New
HP 609936-001 power adapter/inverter I...
£34.32
£28.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXAS-AC0002
|
DF263
|
DF266
|
F7970
|
ADP-E90W
|
609936-001
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Origin Storage
|
HP
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|