CoreParts MSNX1100 interface cards/adapter Internal M.2
£33.60
£28.00
NGFF M.2 / mSATA to SATA Adapter M.2 up to 80mm
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Host interface | SATA |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Output interface | M.2 |
| SKU | MSNX1100 |
| EAN | 5711783908401 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Embrace the right to repair movement and extend the life of your laptops.
CoreParts offers a wide range of internal parts for your laptop, for all major laptop brands that matches the performance of the originals.
CoreParts offers a wide range of internal parts for your laptop, for all major laptop brands that matches the performance of the originals.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Output interface | M.2 |
| Host interface | SATA |
| Performance | |
| Product colour | Green |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Colour | |
| Product colour | Green |
| Design | |
| Internal | Yes |
| Product colour | Green |
| Features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 110 mm |
| Depth | 87 mm |
| Height | 10 mm |
| Weight | 20 g |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 87 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 22 g |
| Packaging data | |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 87 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 22 g |
| Quantity | 1 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MSNX1100 interface cards/ada...
£33.60
£28.00
|
Bestseller
StarTech.com 1 ft USB to RS232 Serial...
£31.68
£26.40
|
New
Epson UB-S09
£39.00
£32.50
|
Recommended
LogiLink AU0006C interface cards/adapt...
£39.00
£32.50
|
Popular
StarTech.com 2 Port PCI Express SATA 6...
£37.22
£31.02
|
Hot Product
StarTech.com 4 Port PCI Express PCIe S...
£46.69
£38.91
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSNX1100
|
ICUSB232PRO
|
C32C823861
|
AU0006C
|
PEXESAT322I
|
PEXUSB3S4V
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
StarTech.com
|
Epson
|
LogiLink
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Host interface |
SATA
|
N/A
|
Serial
|
USB Type-A
|
PCIe
|
PCIe
|
| Internal |
Y
|
N/A
|
Y
|
N
|
Y
|
Y
|
| Output interface |
M.2
|
N/A
|
Serial
|
N/A
|
SATA
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|