CoreParts MSP5218 printer drum Compatible 1 pc(s)
£32.76
£27.30
Drum Unit Rebuild Kit 60K Pages CANON iR1730/1730i/1730iFiR1740/1740i/1740iFiR1750/1750i/1750iF / ..
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Brand compatibility | Canon |
|---|---|
| Multipack | No |
| Type | Compatible |
| SKU | MSP5218 |
| EAN | 5704174466086 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of internal parts for printer and Copier, for all major Printer brands that matches the performance of the originals.
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | Canon |
| Page yield | 60000 pages |
| Product colour | Black |
| Compatibility | iR1730, 1730i, 1730iF, iR1740, 1740i, 1740iF, iR1750, 1750i, 1750iF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 160 mm |
| Depth | 420 mm |
| Height | 68 mm |
| Weight | 400 g |
| Package width | 420 mm |
| Package depth | 70 mm |
| Package height | 160 mm |
| Package weight | 400 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 420 mm |
| Package depth | 70 mm |
| Package height | 160 mm |
| Package weight | 400 g |
| Technical details | |
| Page yield | 60000 pages |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
CoreParts MSP5218 printer drum Compati...
£32.76
£27.30
|
AgfaPhoto APTBDR3100E printer drum
£28.80
£24.00
|
Popular
AgfaPhoto APTBDR3200E printer drum
£28.56
£23.80
|
Bestseller
Canon 9458B001/034 Drum kit black, 32....
£32.50
£27.08
|
Katun 47485 Drum black (replaces Devel...
£31.97
£26.64
|
Katun 49844 Drum kit color (replaces D...
£40.55
£33.79
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSP5218
|
APTBDR3100E
|
APTBDR3200E
|
9458B001
|
47485
|
49844
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
AgfaPhoto
|
AgfaPhoto
|
Canon
|
Katun
|
Katun
|
| Brand compatibility |
Canon
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Compatible
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
N/A
|