Dymo 40076/S0721440 Power supply D1 for Labelmanager 100 Plus/ Series/ 350 D/ Series/ 450 D
£32.90
£27.42
DYMO LabelManager Power Adaptor | for LabelManager 160210D500TS & Rhino 420052006000+ Label Makers | EU Plug
- AC adaptor for LabelManager 160, 210D and 500TS LabelManager & Rhino 4200, 5200 and 6000+ label printers
- Genuine manufacturer product; designed for DYMO
- Converts your DYMO printer to AC
- Replacement plug-in adaptor, or extra for home or office
- Lightweight and easy to use
| Colour | no color |
|---|---|
| SKU | S0721440 |
| EAN | 5411313400763 |
| Manufacturer | DYMO |
| Availability | In Stock |
The DYMO Power Adaptor works with LabelManager AC adaptor for LabelManager 160, 210D+, 500TS & Rhino 4200, 5200 and 6000+ label printers.
Compatible Printers: Dymo Labelmanager 450 Series, Dymo Labelmanager 210 D, Dymo Labelmanager 350 D, Dymo Labelmanager 100 Plus, Dymo Labelmanager 350 Series, Dymo Labelmanager PC-2, Dymo Labelmanager 220 P, Dymo Labelmanager 9000, Dymo Labelmanager 100 Series, Dymo Labelmanager 450 D, Dymo Labelmanager 210 Series, Dymo Labelmanager 210 D + SoftCase
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 240 V |
| Purpose | Printer |
| Country of origin | China |
| Compatibility | LabelManager 210D |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 240 V |
| Performance | |
| Purpose | Printer |
| Compatibility | LabelManager 210D |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 200 g |
| Width | 106 mm |
| Depth | 92 mm |
| Height | 55 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 108 mm |
| Package height | 83 mm |
| Package weight | 226 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Customs code | 8504409000 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Dymo 40076/S0721440 Power supply D1 fo...
£32.90
£27.42
|
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
Popular
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
£42.12
£35.10
|
New
Brother LN9711001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Bestseller
DELL DF263 power adapter/inverter Indo...
£28.32
£23.60
|
Hot Product
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
£33.40
£27.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
S0721440
|
469632-010
|
469639-003
|
LN9711001
|
DF263
|
DF266
|
| Manufacturer |
DYMO
|
HP
|
HP
|
Brother
|
DELL
|
DELL
|
| Power supply type |
N/A
|
indoor
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Printer
|
Notebook
|
Notebook
|
Label Printer
|
Notebook
|
Notebook
|