Epson 7113410 printer label White Self-adhesive printer label
£25.88
£21.57
PP Matte Label Premium, Die-cut Roll, 102mm x 51mm, 535 Labels
| SKU | 7113410 |
|---|---|
| EAN | 8715946720609 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Label Roll, Epson, Material: Synthetic, PP Matte Label Premium, Coating: No, Adhesive: Normal, Width: 102 mm, Height: 51 mm, Diameter: 95 mm, Core Diameter: 40 mm, labels per Roll: 535 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White
| Features | |
|---|---|
| Water-resistant | Yes |
| Finish type | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Heat-resistant | Yes |
| Adhesive material | Acrylic |
| Print technology | Inkjet |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Compatible products | ColorWorks C3500 ColorWorks C4000 |
| Type | Die-cut label |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 5.1 cm |
| Maximum roll diameter | 10.1 cm |
| Core diameter | 4.6 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 18 |
| Labels per roll | 535 pc(s) |
| Labels per pack | 9630 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Labels per pack | 9630 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Country of origin | Poland |
| Compatible products | ColorWorks C3500 ColorWorks C4000 |
| Print technology | |
| Print technology | Inkjet |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Other features | |
| Country of origin | Poland |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson 7113410 printer label White Self...
£25.88
£21.57
|
Dymo 99017/S0722460 DirectLabel-etiket...
£17.52
£14.60
|
Hot Product
Dymo 99015/S0722440 DirectLabel-etiket...
£25.96
£21.63
|
Bestseller
Dymo 99014/S0722430 DirectLabel-etiket...
£25.27
£21.06
|
Recommended
Dymo 11356/S0722560 DirectLabel-etiket...
£26.71
£22.26
|
Popular
Canon 7429B001/KC-18IS Photo cartridge...
£31.92
£26.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7113410
|
S0722460
|
S0722440
|
S0722430
|
S0722560
|
7429B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
Canon
|