Fellowes Glossy 125 Micron Card Laminating Pouch - 75x105mm
£8.22
£6.85
Glossy Pouches 75x105mm, 100 pcs. 125 µm
| SKU | 5306901 |
|---|---|
| EAN | 0077511530692 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | In Stock |
- Preserve, protect, and enhance important documents with premium quality pouches that ensure clear, durable results every time you laminate.
- Simple and easy to use - just place document in the right pouch size and insert it into the laminator.
- Available in a variety of sizes to meet your needs.
- Compatible with all laminator brands.
- Simple and easy to use - just place document in the right pouch size and insert it into the laminator.
- Available in a variety of sizes to meet your needs.
- Compatible with all laminator brands.
| Features | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Height | 112 mm |
| Depth | 1 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Colour | |
| Product colour | Transparent |
You may also be interested in
| Product |
Fellowes Glossy 125 Micron Card Lamina...
£8.22
£6.85
|
Fellowes ImageLast A4 80 Micron Lamina...
£10.08
£8.40
|
Fellowes A6 Glossy 125 Micron Laminati...
£11.72
£9.77
|
Fellowes ImageLast A4 125 Micron Lamin...
£11.90
£9.92
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
5306901
|
5396205
|
5307201
|
5396301
|
| Manufacturer |
Fellowes
|
Fellowes
|
Fellowes
|
Fellowes
|
| Surface finish |
N/A
|
Glossy
|
N/A
|
Glossy
|