Getac Capacitive Stylus And Tether stylus pen Black
£28.27
£23.56
Capacitive Stylus And Tether, 108.7 mm x Ø9 mm
| SKU | GMPSXN |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | In Stock |
This capacitive stylus is lightweight and easy to control, spring-loaded nib increasing the durability also allowing smooth and comfortable interaction with the touch screen without worrying about scratching the screen or leaving fingerprints on it. The stylus comes with a tether to keep it attached to the tablet to get lost or misplaced.
| Technical details | |
|---|---|
| Width | 108.7 mm |
| Height | 9 mm |
| Depth | 9 mm |
| Suitable for touchscreen type | Capacitive |
| Brand compatibility | Universal |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
| Suitable for touchscreen type | Capacitive |
| Brand compatibility | Universal |
| Product colour | Black |
| Device compatibility | Tablet |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 108.7 mm |
| Height | 9 mm |
| Depth | 9 mm |
| Tip diameter | 2.8 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Getac Capacitive Stylus And Tether sty...
£28.27
£23.56
|
Recommended
Datalogic 94ACC1345 stylus pen Black
£23.14
£19.28
|
Popular
Motorola SMB Stylus Tethered Grey styl...
£25.37
£21.14
|
New
Panasonic FZ-VNP551U stylus pen 11 g B...
£37.44
£31.20
|
CoreParts MOBX-ACC-011 stylus pen 20 g...
£32.76
£27.30
|
Bestseller
Zebra SG-STYLUS-TCX-MTL-03 stylus pen...
£26.64
£22.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GMPSXN
|
94ACC1345
|
11-43912-03R
|
FZ-VNP551U
|
MOBX-ACC-011
|
SG-STYLUS-TCX-MTL-03
|
| Manufacturer |
Getac
|
Datalogic
|
Zebra
|
Panasonic
|
CoreParts
|
Zebra
|
| Brand compatibility |
Universal
|
N/A
|
N/A
|
Panasonic
|
Universal
|
Zebra
|
| Device compatibility |
Tablet computer
|
N/A
|
N/A
|
Notebook
|
Universal
|
Handheld mobile computer
|