GP Batteries 201242 household battery Rechargeable battery AAA Nickel-Metal Hydride (NiMH)
£15.12
£12.60
GP Batteries 201242, Rechargeable battery, AAA, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 1.2 V, 4 pc(s), 950 mAh
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
|---|---|
| Battery type | Rechargeable battery |
| Battery size(s) | AAA |
| SKU | 201242 |
| EAN | 4891199223709 |
| Manufacturer | GP Batteries |
| Availability | In Stock |
GP Batteries 201242. Battery type: Rechargeable battery, Battery size(s): AAA, Battery technology: Nickel-Metal Hydride (NiMH)
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AAA |
| Battery type | Rechargeable battery |
| Battery voltage | 1.2 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Battery capacity | 950 mAh |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 1.2 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Battery capacity | 950 mAh |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Other features | |
| Battery type | Rechargeable battery |
You may also be interested in
| Product |
GP Batteries 201242 household battery...
£15.12
£12.60
|
Recommended
Ansmann 5015538 household battery Sing...
£21.60
£18.00
|
Bestseller
Duracell HR3-B household battery Recha...
£16.87
£14.06
|
Hot Product
Duracell HR6-B household battery Recha...
£14.28
£11.90
|
New
Duracell Rechargeable D Size 2 Pack Re...
£20.58
£17.15
|
Popular
Duracell Rechargeable C Size 2 Pack Re...
£20.58
£17.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
201242
|
5015538
|
HR3-B
|
HR6-B
|
HR20
|
HR14
|
| Manufacturer |
GP Batteries
|
Ansmann
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
| Battery technology |
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Alkaline
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
| Battery type |
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
| Battery size(s) |
AAA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|