HPE Aruba Networking USB-A reversible to USB-C PC-to-Switch 3m Cable
£91.48
£76.23
Aruba Networking USB-A reversible to USB-C PC-to-Switch 3m Cable
| Connector 2 | USB C |
|---|---|
| Connector 1 | USB A |
| SKU | R9J32A |
| EAN | 0190017578736 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Connector 1 | USB Type-A |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Weight & dimensions | |
| Width | 99 mm |
| Depth | 99 mm |
| Height | 13 mm |
| Weight | 199.6 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Connector 1 | USB Type-A |
| Connector 2 | USB C |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Width (imperial) | 9.91 cm (3.9") |
| Height (imperial) | 1.27 cm (0.5") |
| Depth (imperial) | 9.91 cm (3.9") |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking USB-A reversible...
£91.48
£76.23
|
Recommended
Microconnect UTP680 networking cable G...
£105.37
£87.81
|
Hot Product
Lindy 30m Cat.6A S/FTP LSZH Network Ca...
£113.11
£94.26
|
Bestseller
APC Dry contact, Management Options, D...
£135.00
£112.50
|
Popular
Axis 5502-731 networking cable Black 5...
£124.20
£103.50
|
Microconnect KAB028-100 networking cab...
£94.42
£78.68
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R9J32A
|
UTP680
|
45360
|
AP9810
|
5502-731
|
KAB028-100
|
| Manufacturer |
HPE
|
Microconnect
|
Lindy
|
APC
|
Axis
|
Microconnect
|
| Cable length |
N/A
|
N/A
|
15m and more
|
0m to 1m
|
5m to 10m
|
N/A
|
| Connector 1 |
USB Type-A
|
RJ-45
|
RJ-45
|
N/A
|
RJ-45
|
N
|
| Connector 2 |
N/A
|
RJ-45
|
RJ-45
|
N/A
|
RJ-45
|
N
|
| Cable standard |
N/A
|
Cat6
|
Cat6a
|
N/A
|
Cat6
|
Cat6
|
| Cable shielding |
N/A
|
U/UTP (UTP)
|
S/FTP (S-STP)
|
N/A
|
N/A
|
S/FTP (S-STP)
|