HPE JD217A network switch component Power supply
£60.66
£50.55
FlexNetwork 7500 650W AC Power Supply
| SKU | JD217AB |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
650W AC Power Supply for HPE 7500
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | FlexNetwork 7500 Switch |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Height | 99.1 mm |
| Compatibility | FlexNetwork 7500 Switch |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Total power | 650 W |
| Performance | |
| Compatibility | FlexNetwork 7500 Switch |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.31 kg |
| Height | 99.1 mm |
| Width | 495.3 mm |
| Depth | 99.1 mm |
You may also be interested in
| Product |
HPE JD217A network switch component Po...
£60.66
£50.55
|
Ubiquiti Networks EP-54V-150W-AC netwo...
£75.50
£62.92
|
Ubiquiti EP-54V-150W-DC network switch...
£75.50
£62.92
|
Ubiquiti Redundant PSU, AC, 100W netwo...
£67.70
£56.42
|
Ubiquiti UACC-FAN-F2B-4020 network swi...
£69.01
£57.51
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JD217AB
|
EP-54V-150W-AC
|
EP-54V-150W-DC
|
RPS-AC-100W
|
UACC-FAN-F2B-4020
|
| Manufacturer |
HPE
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Fan
|