| SKU | K52805EU |
|---|---|
| EAN | 5028252643900 |
| Manufacturer | Kensington |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Ergonomic SmartFit™ System
Sustainability Attributes
The plastic in this product contains 50% post-consumer recycled (PCR) content.
Secure Fit for 12”-17” Laptops
Promotes Air Circulation
Portable and Lightweight
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 280 mm |
| Package depth | 300 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 857 g |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 280 mm |
| Package depth | 300 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 857 g |
| Technical details | |
| Special features | EQ; SmartFit™ |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 275 mm |
| Master (outer) case length | 295 mm |
| Master (outer) case height | 355 mm |