Lenovo 01FR049 power adapter/inverter Indoor 45 W Black
£37.44
£31.20
45 W, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 01FR049 |
| EAN | 5706998727930 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
Lenovo is a technology company specializing in smartphones, desktops, servers, notebooks, tablet computers, netbooks, peripherals, printers, scanners, and storage devices. Lenovo's portfolio of high-quality, secure products and services covers PCs (including the legendary Think and multimode YOGA brands), workstations, servers, storage, networking, software (including ThinkSystem and ThinkAgile solutions), smart TVs and a family of mobile products like smartphones (including the Motorola brand), tablets and apps. Our product line includes: ThinkPad, YOGA, Miix, Legion By Lenovo gaming, Ideacentre, Thinkcentre, Moto Z and Moto Mods.
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 45 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 2.25 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | |
| Adjustable output voltage | No |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 45 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 2.25 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lenovo 01FR049 power adapter/inverter...
£37.44
£31.20
|
Hot Product
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
Popular
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
£43.49
£36.24
|
New
Brother LN9711001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
ASUS 04G266004770 power adapter/invert...
£31.92
£26.60
|
Bestseller
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
£33.40
£27.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
01FR049
|
469632-010
|
469639-003
|
LN9711001
|
04G266004770
|
DF266
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
HP
|
HP
|
Brother
|
ASUS
|
DELL
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Label Printer
|
Notebook
|
Notebook
|