Lenovo 4X81C96610 stylus pen 3.3 g Black
£91.80
£76.50
ThinkPad Pen Pro-10 for X1 Yoga Gen 6
- Diameter: 5.3mm, length : 111.5mm
- Up to 4096 levels of pressure sensitivity
- Battery operating life 18,000hours
- Rapid charge 15s for more than 30mins continuous use, and 5 minutes for max 1hour use
- Integrated storage and charging in notebook
- Protocol AES 1.0
| SKU | 4X81C96610 |
|---|---|
| EAN | 0195892018124 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
The ThinkPad Pen Pro-10 with up to 4096 levels of pressure sensitivity, provides a natural pencil-like and paper experience when you sketch and jot down notes. Users will also enjoy easy access to short-cut functions through two built-in customisable buttons on the base of the pen. This pen can also be conveniently stored and charged in the notebook’s pen slot.
| Technical details | |
|---|---|
| Certification | CE,FCC,ICES,VCCI,KC,RCM |
| Width | 111.5 mm |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery life | 18000 h |
| Package width | 220 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package depth | 75 mm |
| Product colour | Black |
| Compatibility | X1 Yoga Gen 6 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 220 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package depth | 75 mm |
| Package weight | 40 g |
| Width | 111.5 mm |
| Weight | 3.3 g |
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE,FCC,ICES,VCCI,KC,RCM |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery life | 18000 h |
| Product colour | Black |
| Compatibility | X1 Yoga Gen 6 |
| Device compatibility | Laptop |
| Tip colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 220 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package depth | 75 mm |
| Package weight | 40 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
You may also be interested in
| Product |
Lenovo 4X81C96610 stylus pen 3.3 g Black
£91.80
£76.50
|
Popular
HP 846410-001 stylus pen Grey
£126.00
£105.00
|
Hot Product
Microsoft Surface Pen stylus pen 20 g...
£136.80
£114.00
|
Logitech Crayon
£91.80
£76.50
|
Recommended
Apple Pencil (2nd Gen)
£115.91
£96.59
|
Bestseller
HP Rechargeable Active Pen G3
£109.01
£90.84
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X81C96610
|
846410-001
|
EYV-00011
|
914-000034
|
MU8F2ZM/A
|
6SG43AA
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
HP
|
Microsoft
|
Logitech
|
Apple
|
HP
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
HP
|
Microsoft
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
HP
|
| Device compatibility |
Notebook
|
N/A
|
N/A
|
Tablet computer
|
N/A
|
Notebook
|