Lenovo 4XJ1U03944 display privacy filter 35.6 cm (14") Laptop Frameless display privacy filter
£56.16
£46.80
14-inch Premium Clarity Privacy Filter for X1 Carbon Gen9 (16:10)
- Narrow 30° privacy viewing angle;
- 25% brighter than standard filters;
- Blocks 35% blue light for eye comfort;
- 85% brightness transmission;
- Antimicrobial protection layer;
- Designed for X1 Carbon Gen9 (16:10)
| SKU | 4XJ1U03944 |
|---|---|
| EAN | 0195892135388 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
Safeguard your sensitive information with the Lenovo 14-inch Premium Clarity Privacy Filter for X1 Carbon Gen9. Enjoy uncompromised brightness, reduced blue light, and a healthier viewing experience.
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| Light transmission | 85% |
| Display filter features | Privacy |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Suitable for | Laptop |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Suitable for | Laptop |
| Features | |
| Light transmission | 85% |
| Display filter features | Privacy |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Compatibility | X1 Carbon Gen9 |
| Limits viewing angle | 30° |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Compatibility | X1 Carbon Gen9 |
| Weight & dimensions | |
| Package height | 3 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package width | 385 mm |
| Package weight | 163 g |
| Packaging data | |
| Package height | 3 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package width | 385 mm |
| Package weight | 163 g |
| Display | |
| Compatibility | X1 Carbon Gen9 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lenovo 4XJ1U03944 display privacy filt...
£56.16
£46.80
|
Popular
Targus ASF23W9EU display privacy filte...
£59.94
£49.95
|
Bestseller
Targus ASF24W9EU display privacy filte...
£62.45
£52.04
|
Hot Product
Targus ASF24WEU display privacy filter...
£58.86
£49.05
|
New
Targus ASF27W9EU display privacy filte...
£72.58
£60.48
|
DICOTA D30124 display privacy filter 3...
£35.26
£29.38
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4XJ1U03944
|
ASF23W9EU
|
ASF24W9EU
|
ASF24WEU
|
ASF27W9EU
|
D30124
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Targus
|
Targus
|
Targus
|
Targus
|
Dicota
|
| Suitable for |
Notebook
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Frameless display privacy filter
|
Frameless display privacy filter
|
Frameless display privacy filter
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|