Lenovo GX20P92529 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
£26.88
£22.40
USB-C 65W AC Adapter, 100 - 240V
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | GX20P92529 |
| EAN | 0191927887826 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
Lenovo AC Adapter offers fast and efficient charging. Keep one in the office, one at home, and another in your case for convenient access to power. Just plug it into an available outlet to deliver AC power to compatible Lenovo laptops and recharge its battery. Lenovo AC adapters are compact, energy efficient and backed by a 1-year warranty.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Input voltage | 100 -240 V |
| Output power | 65 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Product colour | Black |
| Certification | CB, cULus, FCC, DoE, cULus, ICES-003, NOM, CONUEE, CE, EAC, Nemko, GS, Ukrtest, KEBS, KUCAS, SIRIM PCS, SONCAP, PSB, RCM, CCC, BIS, SII, KC, KCC, LoA, BSMI, PSE |
| Power | |
| Input voltage | 100 -240 V |
| Output power | 65 W |
| Performance | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Certification | CB, cULus, FCC, DoE, cULus, ICES-003, NOM, CONUEE, CE, EAC, Nemko, GS, Ukrtest, KEBS, KUCAS, SIRIM PCS, SONCAP, PSB, RCM, CCC, BIS, SII, KC, KCC, LoA, BSMI, PSE |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
|---|---|
| Certification | CB, cULus, FCC, DoE, cULus, ICES-003, NOM, CONUEE, CE, EAC, Nemko, GS, Ukrtest, KEBS, KUCAS, SIRIM PCS, SONCAP, PSB, RCM, CCC, BIS, SII, KC, KCC, LoA, BSMI, PSE |
| Packaging data | |
| Package width | 213 mm |
| Package depth | 115 mm |
| Package height | 76 mm |
| Package weight | 500 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Lenovo GX20P92529 power adapter/invert...
£26.88
£22.40
|
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
ASUS 04G266004770 power adapter/invert...
£39.00
£32.50
|
Hot Product
DELL DF263 power adapter/inverter Indo...
£28.32
£23.60
|
Popular
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
£33.40
£27.83
|
Recommended
DELL F7970 power adapter/inverter Indo...
£25.40
£21.17
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GX20P92529
|
469632-010
|
04G266004770
|
DF263
|
DF266
|
F7970
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
HP
|
ASUS
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|