Microconnect COAX015WA coaxial cable 1.5 m IEC White
£5.36
£4.47
Coax Cable 1.5m White Angled
| SKU | COAX015WA |
|---|---|
| EAN | 5711783224754 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
The Coax Cable 1.5m White Angled (COAX015WA) is a high-quality coaxial cable designed for reliable signal transmission. This 1.5-meter cable features an angled connector, making it ideal for connecting devices in tight spaces or behind furniture where a straight connector might be awkward. Finished in a clean white color, this cable seamlessly blends into most home or office environments. MicroConnect delivers premium quality at fair prices, and this coaxial cable is no exception, ensuring a secure and stable connection for your TV, satellite receiver, or other coaxial-compatible devices. Trust MicroConnect's 20+ years of expertise for your connectivity needs.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Angled |
| Connector 2 | IEC |
| Connector 1 | IEC |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Angled |
| Gain | 80 dB |
| Product colour | White |
| Impedance | 75 Ω |
| Connector 2 | IEC |
| Connector 1 | IEC |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Impedance | 75 Ω |
| Weight | 60 g |
| Package depth | 178 mm |
| Package weight | 62 g |
| Cable length | 1.5 m |
| Harmonized System (HS) code | 85442000 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 60 g |
| Package width | 198 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package depth | 178 mm |
| Package weight | 62 g |
| Packaging data | |
| Weight | 60 g |
| Package width | 198 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package depth | 178 mm |
| Package weight | 62 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85442000 |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect COAX015WA coaxial cable 1...
£5.36
£4.47
|
Hot Product
Microconnect 50046 coaxial cable 2 m B...
£5.87
£4.89
|
Bestseller
Microconnect COAX015W coaxial cable 1....
£7.56
£6.30
|
Popular
Microconnect COAX050 coaxial cable 5 m...
£5.02
£4.18
|
Microconnect COAX050W coaxial cable 5...
£5.77
£4.81
|
Recommended
Panorama Antennas 2M CS32 CABLE N(M) -...
£5.11
£4.26
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
COAX015WA
|
50046
|
COAX015W
|
COAX050
|
COAX050W
|
C32NP-2SMARV
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
PANORAMA ANTENNAS
|