Microconnect MOD99 cable gender changer DB9 Blue
£2.52
£2.10
Mini Gender DB9 M/M
- Connectors: D-Sub 9-Pin Male to D-Sub 9-pin Male
| SKU | MOD99 |
|---|---|
| EAN | 5705965904909 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
Mini adapter for serial and parallel plug/jack. This gender enables you to adapt the plug/jack into another plug/jack. It can also be used to connect two cables.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | DB9 |
| Connector 1 | DB9 |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Performance | |
| Product colour | Blue |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 10 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 157 mm |
| Package height | 18 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package weight | 12 g |
| Technical details | |
| Product colour | Blue |
| Design | |
| Product colour | Blue |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Microconnect MOD99 cable gender change...
£2.52
£2.10
|
Recommended
StarTech.com DB9 to RJ45 Modular Adapt...
£3.66
£3.05
|
Microconnect FISCSC cable gender chang...
£2.15
£1.79
|
Hot Product
Lindy USB Adapter, USB A Male to A Mal...
£2.95
£2.46
|
Popular
Microconnect AUDANS cable gender chang...
£2.06
£1.72
|
Microconnect MODH15FH15F cable gender...
£3.60
£3.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MOD99
|
GC98MF
|
FISCSC
|
71229
|
AUDANS
|
MODH15FH15F
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
StarTech.com
|
Microconnect
|
Lindy
|
Microconnect
|
Microconnect
|
| Connector 1 |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
6.35mm
|
N/A
|
| Connector 2 |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
2 x 3.5mm
|
N/A
|