Samsung VG-TM1240BH remote control IR Wireless TV Press buttons
£15.12
£12.60
Hotel TV Remote Control VG-TM1240BH
| SKU | VG-TM1240BH/EN |
|---|---|
| EAN | 8806094777895 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | In Stock |
| Design | |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Interface | IR Wireless |
| Remote control proper use | TV |
| Product colour | Black |
| Backlight buttons | No |
| Input type | Press buttons |
| Housing material | Plastic |
| Performance | |
| Number of devices supported | 1 |
| Battery | |
| Rechargeable | No |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 56 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 120 mm |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Samsung |
| Interface | IR Wireless |
| Remote control proper use | TV |
| Product colour | Black |
| Number of devices supported | 1 |
| Buttons | |
| Backlight buttons | No |
| Input type | Press buttons |
You may also be interested in
| Product |
Samsung VG-TM1240BH remote control IR...
£15.12
£12.60
|
Bestseller
Samsung AA59-00818A remote control IR...
£21.12
£17.60
|
Popular
Sony 148754013 remote control Digital...
£19.74
£16.45
|
Recommended
Epson 1613717 remote control Projector...
£12.60
£10.50
|
Hot Product
Maximum IRB-100 remote control IR Wire...
£21.60
£18.00
|
New
One For All Basic Universal Remote Con...
£15.12
£12.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VG-TM1240BH/EN
|
AA59-00818A
|
148754013
|
1613717
|
1262
|
URC1240
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Samsung
|
Sony
|
Epson
|
Maximum
|
One for All
|