SanDisk SDSQXFN-512G-GN4NN memory card 512 GB MicroSDXC UHS-I
£204.48
£170.40
SanDisk SDSQXFN-512G-GN4NN, 512 GB, MicroSDXC, UHS-I, 880 MB/s, 650 MB/s, Class 3 (U3)
| SKU | SDSQXFN-512G-GN4NN |
|---|---|
| EAN | 0619659205447 |
| Manufacturer | Sandisk |
| Availability | In Stock |
SanDisk SDSQXFN-512G-GN4NN. Capacity: 512 GB, Flash card type: MicroSDXC, Internal memory type: UHS-I, Read speed: 880 MB/s, Write speed: 650 MB/s, UHS Speed Class: Class 3 (U3). Protection features: Drop proof, Magnet proof, Shock resistant, Waterproof, X-ray proof, Product colour: Black
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 512 GB |
| Read speed | 880 MB/s |
| Write speed | 650 MB/s |
| Internal memory type | UHS-I |
| Flash card type | MicroSDXC |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Application performance class | A1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Protection features | Drop proof, Magnet proof, Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Protection features | Drop proof, Magnet proof, Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Internal memory type | UHS-I |
| Protection features | Drop proof, Magnet proof, Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Capacity | 512 GB |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 260 g |
| Width | 10.9 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 1.02 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
SanDisk SDSQXFN-512G-GN4NN memory card...
£204.48
£170.40
|
PNY 256GB SDXC class 10 UHS-I
£235.80
£196.50
|
New
SanDisk SDCFSP-064G-G46D memory card 6...
£239.40
£199.50
|
Recommended
SanDisk MAX ENDURANCE 256 GB MicroSDXC...
£212.40
£177.00
|
Hot Product
Axis 02021-001 memory card 256 GB Micr...
£143.88
£119.90
|
Popular
Western Digital WD Purple SC QD101 512...
£231.98
£193.32
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SDSQXFN-512G-GN4NN
|
SD256ELIPER-EF
|
SDCFSP-064G-G46D
|
SDSQQVR-256G-GN6IA
|
02021-001
|
WDD512G1P0C
|
| Manufacturer |
Sandisk
|
PNY
|
Sandisk
|
Sandisk
|
Axis
|
Western Digital
|
| Flash card type |
MicroSDXC
|
SDXC
|
CFast 2.0
|
MicroSDXC
|
MicroSDXC
|
MicroSDXC
|
| Flash memory class |
N/A
|
Class 10
|
N/A
|
Class 10
|
N/A
|
Class 10
|
| Capacity |
256GB and more
|
N/A
|
64GB to 128GB
|
256GB and more
|
256GB and more
|
256GB and more
|