Target RB-02-4GANGSWD power extension 2 m 4 AC outlet(s) Indoor White
£17.02
£14.18
2 m, 4 UK Ports, Surge Protection
- Individually switched
- Surge protection
- Status LED
- White
- 13a Fuse
- HO5VV-F 3G 1.25mm2 cable
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
|---|---|
| Cable length | 2 m |
| SKU | RB-02-4GANGSWD |
| Manufacturer | TARGET |
| Availability | In Stock |
Key Features
- Individually switched
- Surge protection
- Status LED
- White
- 13a Fuse
- HO5VV-F 3G 1.25mm2 cable
Number of Ports
4 (Individually Switched)
Cable Length
2m
Surge Protection
Yes
Colour
White
- Individually switched
- Surge protection
- Status LED
- White
- 13a Fuse
- HO5VV-F 3G 1.25mm2 cable
Number of Ports
4 (Individually Switched)
Cable Length
2m
Surge Protection
Yes
Colour
White
| Features | |
|---|---|
| Placement supported | Indoor |
| Indication light | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | White |
| Cable length | 2 m |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| Ports & interfaces | |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| Power | |
|---|---|
| Maximum current | 13 A |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 400 g |
| Packaging data | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
Target RB-02-4GANGSWD power extension...
£17.02
£14.18
|
Hot Product
Microconnect GRU00610W power extension...
£20.35
£16.96
|
Popular
Brennenstuhl 1159300018 power extensio...
£23.04
£19.20
|
Microconnect GRUELU3H050 power extensi...
£21.12
£17.60
|
Bestseller
Equip 4-Outlet Power Strip
£15.12
£12.60
|
Recommended
connektgear 10m 4 Way Power Extension...
£18.42
£15.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RB-02-4GANGSWD
|
GRU00610W
|
1159300018
|
GRUELU3H050
|
333281
|
27-4100
|
| Manufacturer |
TARGET
|
Microconnect
|
Brennenstuhl
|
Microconnect
|
Equip
|
connektgear
|
| AC outlets quantity |
4
|
6
|
8
|
3
|
4
|
4
|