2-Power BUN0244A UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 12 V 7 Ah
£51.59
£42.99
Replacement Battery Kit (Cells Only)
- Capacity: 7000mAh
- 4 pcs
| SKU | BUN0244A |
|---|---|
| EAN | 5055190184264 |
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
Lead acid
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 84 Wh |
| Battery capacity | 7 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Battery capacity | 7000 mAh |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 8 kg |
| Width | 65 mm |
| Height | 94 mm |
| Depth | 151 mm |
You may also be interested in
| Product |
2-Power BUN0244A UPS battery Sealed Le...
£51.59
£42.99
|
Popular
Eaton 7590116 UPS battery Sealed Lead...
£57.72
£48.10
|
Bestseller
APC Battery Replacement Cartridge APCR...
£68.72
£57.27
|
Hot Product
APC Battery Replacement Cartridge APCR...
£67.69
£56.41
|
New
PowerWalker PWB12-9 Sealed Lead Acid (...
£40.56
£33.80
|
Recommended
PowerWalker 91010032 UPS battery Seale...
£40.56
£33.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BUN0244A
|
7590116
|
APCRBC110
|
APCRBC106
|
91010091
|
91010032
|
| Manufacturer |
2-Power
|
Eaton
|
APC
|
APC
|
PowerWalker
|
PowerWalker
|
| Battery technology |
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|