2-Power BUN0255A UPS battery 12 V
£51.28
£42.73
Replacement Battery Kit (Cells Only)
| SKU | BUN0255A |
|---|---|
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
Lead acid
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 84 Wh |
| Battery voltage | 12 V |
| Battery capacity | 7000 mAh |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 8 kg |
| Width | 65 mm |
| Height | 94 mm |
| Depth | 151 mm |
You may also be interested in
| Product |
2-Power BUN0255A UPS battery 12 V
£51.28
£42.73
|
Bestseller
APC Battery Replacement Cartridge RBC2...
£74.20
£61.83
|
Recommended
Yuasa NP17-12 UPS battery Sealed Lead...
£73.56
£61.30
|
Eaton 7590116 UPS battery Sealed Lead...
£57.72
£48.10
|
Hot Product
APC Battery Replacement Cartridge APCR...
£68.72
£57.27
|
Popular
APC Battery Replacement Cartridge APCR...
£67.69
£56.41
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BUN0255A
|
RBC2
|
NP17-12
|
7590116
|
APCRBC110
|
APCRBC106
|
| Manufacturer |
2-Power
|
APC
|
Yuasa
|
Eaton
|
APC
|
APC
|
| Battery technology |
N/A
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|