2-Power BUN0254A UPS battery 12 V
£24.38
£20.32
Replacement Battery Kit (Cells Only)
| SKU | BUN0254A |
|---|---|
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
Lead acid
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 12 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4 kg |
| Width | 65 mm |
| Height | 94 mm |
| Depth | 151 mm |
You may also be interested in
| Product |
2-Power BUN0254A UPS battery 12 V
£24.38
£20.32
|
Hot Product
Yuasa NPW45-12 UPS battery Sealed Lead...
£36.38
£30.32
|
Popular
Yuasa NP7-12L UPS battery Sealed Lead...
£29.60
£24.67
|
Recommended
Yuasa NP7-6 UPS battery Sealed Lead Ac...
£28.26
£23.55
|
New
Yuasa Y5-12L UPS battery Sealed Lead A...
£28.01
£23.34
|
Bestseller
PowerWalker PWB12-9 Sealed Lead Acid (...
£40.56
£33.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BUN0254A
|
NPW45-12
|
NP7-12L
|
NP7-6
|
Y5-12L
|
91010091
|
| Manufacturer |
2-Power
|
Yuasa
|
Yuasa
|
Yuasa
|
Yuasa
|
PowerWalker
|
| Battery technology |
N/A
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|