Acer MC.JQH11.001 projector lamp 220 W
£143.05
£119.21
Lamp module for S1286H/S1286HN/S1386WH/S1386WHN projector
| Brand compatibility | Acer |
|---|---|
| SKU | MC.JQH11.001 |
| EAN | 5704174856429 |
| Manufacturer | Acer |
| Availability | In Stock |
This Acer manufacturer original projector lamp is designed to replace the original Acer projector lamp included with the projector. This projector lamp is user-replaceable and comes with a 90-day warranty.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 220 W |
| Service life of lamp (economic mode) | 6000 h |
| Service life of lamp | 5000 h |
| Features | |
| OEM code | MC.JQH11.001 |
| Manual | Yes |
| Input voltage | 110 - 220 V |
| Bulb manufacturer | OSRAM |
| Country of origin | Taiwan |
| Brand compatibility | Acer |
| Bulb power | 220 W |
| Service life of lamp (economic mode) | 6000 h |
| Service life of lamp | 5000 h |
| Compatibility | S1286H, S1286HN, S1386WH, S1386WHN |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Acer |
| Compatibility | S1286H, S1286HN, S1386WH, S1386WHN |
| Package type | Box |
| OEM code | MC.JQH11.001 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Compliance certificates | CE |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Acer MC.JQH11.001 projector lamp 220 W
£143.05
£119.21
|
Hot Product
Optoma SP.8TU01GC01 projector lamp 190 W
£176.71
£147.26
|
Popular
Acer 190W P-VIP projector lamp
£139.85
£116.54
|
Recommended
BenQ 5J.J6H05.001 projector lamp
£127.68
£106.40
|
Acer EC.JDW00.001 projector lamp 190 W...
£127.68
£106.40
|
New
NEC NP28LP projector lamp
£164.27
£136.89
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MC.JQH11.001
|
SP.8TU01GC01
|
MC.JF711.001
|
5J.J6H05.001
|
EC.JDW00.001
|
NP28LP
|
| Manufacturer |
Acer
|
Optoma
|
Acer
|
Benq
|
Acer
|
NEC
|
| Brand compatibility |
Acer
|
Optoma
|
Acer
|
Benq
|
N/A
|
NEC
|