APC 1U Airflow Management Blanking Panel Kit (Qty 2) Black
£50.66
£42.22
1U Airflow Management Blanking Panel Kit (Qty 2) Black
| SKU | AR8108BLK |
|---|---|
| EAN | 0731304123385 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | In Stock |
1U Airflow Management Blanking Panel AR8108BLK to prevent air recirculation by occupying unused rack space (Qty 2).
| Features | |
|---|---|
| Certification | REACH |
| On/off switch | No |
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Castor wheels | No |
| Locking | No |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Metal |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 594 mm |
| Package height | 99 mm |
| Package depth | 38 mm |
| Package weight | 740 g |
| Depth (max) | 3 mm |
| Width | 483 mm |
| Weight | 100 g |
| Height | 44 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 594 mm |
| Package height | 99 mm |
| Package depth | 38 mm |
| Package weight | 740 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 2U |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 2.25 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
You may also be interested in
| Product |
APC 1U Airflow Management Blanking Pan...
£50.66
£42.22
|
Popular
Eaton ELRACK rack accessory
£74.11
£61.76
|
Hot Product
ONLINE USV-Systeme RACK-KIT rack acces...
£66.31
£55.26
|
Recommended
APC 1U 19" Black Modular Toolless...
£68.03
£56.69
|
Bestseller
StarTech.com 1U High-density Brush Str...
£49.18
£40.98
|
APC NetShelter Cable Management, Cable...
£67.04
£55.87
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AR8108BLK
|
ELRACK
|
RACK-KIT
|
AR8136BLK
|
CMBRUSH1U
|
AR8186
|
| Manufacturer |
APC
|
Eaton
|
ONLINE USV-Systeme
|
APC
|
StarTech.com
|
APC
|
| Type |
Blank panel
|
N/A
|
Rail bracket
|
Blank panel
|
Cable management panel
|
Ladder
|