| SKU | AR8100 |
|---|---|
| EAN | 0731304002710 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | In Stock |
M6 hardware AR8100 for mounting equipment in enclosure with square hole mounting rails. 32 sets of M6 cage nuts, nylon washers and slot/phillips screws.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 1.37 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 360 g |
| Width | 13 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 25 mm |
| Packaging data | |
| Screws included | Yes |
| Package width | 241 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package depth | 165 mm |
| Package weight | 450 g |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
APC M6 Hardware Kit
£69.32
£57.77
|
Popular
Ergotron Wall Plate Aluminium
£60.84
£50.70
|
Hot Product
Ergotron Track Mount Bracket Kit Alumi...
£59.28
£49.40
|
Bestseller
Cisco 19-Inch Rackmount for Catalyst 3...
£65.10
£54.25
|
New
Star Micronics VS-T700
£91.80
£76.50
|
Chenbro Slide Rails Stainless steel Me...
£66.26
£55.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AR8100
|
97-101-003
|
97-091
|
RCKMNT-19-CMPCT=
|
39590510
|
84H210710-024
|
| Manufacturer |
APC
|
Ergotron
|
Ergotron
|
Cisco
|
Star Micronics
|
Chenbro
|