Ergotron Wall Plate Aluminium
£60.84
£50.70
Wall Mount Plate (aluminum)
| SKU | 97-101-003 |
|---|---|
| EAN | 0698833000955 |
| Manufacturer | Ergotron |
| Availability | In Stock |
Adds extra support when attaching an Ergotron arm or pivot to a wall.
Benefits
- Strengthens installation by distributing weight over a larger surface area.
- Sturdy aluminum construction.
Benefits
- Strengthens installation by distributing weight over a larger surface area.
- Sturdy aluminum construction.
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Product colour | Aluminium |
| Technical features | TAA |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Other features | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Technical features | TAA |
| Weight & dimensions | |
| Width | 90 mm |
| Depth | 213 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 178 mm |
| Package height | 7 mm |
| Package depth | 229 mm |
| Package weight | 500 g |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Ergotron Wall Plate Aluminium
£60.84
£50.70
|
APC M6 Hardware Kit
£69.32
£57.77
|
Hot Product
Ergotron Track Mount Bracket Kit Alumi...
£59.28
£49.40
|
Bestseller
Cisco 19-Inch Rackmount for Catalyst 3...
£65.10
£54.25
|
Popular
Ergotron 10" Wall Track
£53.82
£44.85
|
New
Ergotron NF Basket and Handle Kit
£51.02
£42.52
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
97-101-003
|
AR8100
|
97-091
|
RCKMNT-19-CMPCT=
|
31-016-182
|
97-488-055
|
| Manufacturer |
Ergotron
|
APC
|
Ergotron
|
Cisco
|
Ergotron
|
Ergotron
|