Ergotron Track Mount Bracket Kit Aluminium
£59.28
£49.40
Track Mount Bracket Kit for Arms, Pivots and Universal CPU Holder
| SKU | 97-091 |
|---|---|
| EAN | 0698833001228 |
| Manufacturer | Ergotron |
| Availability | In Stock |
Brackets are required for attaching components to Wall Track. Use this bracket with LX Arms, Neo-Flex Wall Mounts, 400, 200 and 100 Series products. Also for use with the Universal CPU Holder.
Benefits
- Easily slides into place on track
- Set-screws can be loosened to adjust height of component on track
Benefits
- Easily slides into place on track
- Set-screws can be loosened to adjust height of component on track
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Product colour | Aluminium |
| Compatibility | Ergotron LX, MX, 400, 200, 100 |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Other features | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 317 g |
| Packaging data | |
| Package width | 229 mm |
| Package depth | 177 mm |
| Package weight | 500 g |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Ergotron Track Mount Bracket Kit Alumi...
£59.28
£49.40
|
APC M6 Hardware Kit
£69.32
£57.77
|
Recommended
Ergotron Wall Plate Aluminium
£60.84
£50.70
|
Bestseller
Cisco 19-Inch Rackmount for Catalyst 3...
£65.10
£54.25
|
Popular
Ergotron 10" Wall Track
£53.82
£44.85
|
New
Ergotron NF Basket and Handle Kit
£51.02
£42.52
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
97-091
|
AR8100
|
97-101-003
|
RCKMNT-19-CMPCT=
|
31-016-182
|
97-488-055
|
| Manufacturer |
Ergotron
|
APC
|
Ergotron
|
Cisco
|
Ergotron
|
Ergotron
|