Apple 35W Dual USB-C Port Power Adapter
£113.40
£94.50
35W Dual USB-C Port Power Adapter
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | MW2K3ZM/A |
| EAN | 0195949376733 |
| Manufacturer | Apple |
| Availability | In Stock |
The 35W Dual USB‑C Port Power Adapter allows you to charge two devices at the same time, whether you’re at home, in the office, or on the go. Apple recommends using it with MacBook Air. You can also use it with iPhone, iPad, Apple Watch, and AirPods.
Pair this power adapter with the World Travel Adapter Kit to charge in other regions around the world.
Charging cable sold separately.
Pair this power adapter with the World Travel Adapter Kit to charge in other regions around the world.
Charging cable sold separately.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Design | |
| LED indicators | No |
| Product colour | White |
| Power | |
| Maximum power | 35 W |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 38 mm |
| Depth | 97 mm |
| Height | 97 mm |
| Weight | 170 g |
| Package width | 98 mm |
| Package depth | 109 mm |
| Package height | 38 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 98 mm |
| Package depth | 109 mm |
| Package height | 38 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Indication | |
| LED indicators | No |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Apple 35W Dual USB-C Port Power Adapter
£113.40
£94.50
|
Popular
Zebra AK18913-003 mobile device charge...
£105.11
£87.59
|
Hot Product
Microsoft Q5N-00002 mobile device char...
£97.20
£81.00
|
New
Microsoft Q5N-00003 mobile device char...
£97.20
£81.00
|
Motorola PS1450 mobile device charger...
£142.56
£118.80
|
Bestseller
Zebra PWR-BGA12V108W0WW mobile device...
£123.41
£102.84
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MW2K3ZM/A
|
AK18913-003
|
Q5N-00002
|
Q5N-00003
|
PS1450
|
PWR-BGA12V108W0WW
|
| Manufacturer |
Apple
|
Zebra
|
Microsoft
|
Microsoft
|
Zebra
|
Zebra
|
| Charger type |
Indoor
|
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|
N/A
|
N/A
|