Apple MW2K3B/A mobile device charger Universal White AC Indoor
£64.43
£53.69
35W Dual USB-C Port Power Adapter
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | MW2K3B/A |
| EAN | 0195949376580 |
| Manufacturer | Apple |
| Availability | In Stock |
The 35W Dual USB‑C Port Power Adapter allows you to charge two devices at the same time, whether you’re at home, in the office or on the go. Apple recommends using it with MacBook Air. You can also use it with iPhone, iPad, Apple Watch and AirPods.
Pair this power adapter with the World Travel Adapter Kit to charge in other regions around the world.
Charging cable sold separately.
Pair this power adapter with the World Travel Adapter Kit to charge in other regions around the world.
Charging cable sold separately.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Design | |
| Product colour | White |
| Power | |
| Maximum power | 35 W |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 38 mm |
| Depth | 97 mm |
| Height | 97 mm |
| Weight | 170 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Apple MW2K3B/A mobile device charger U...
£64.43
£53.69
|
Hot Product
Zebra P1031359 mobile device charger M...
£56.06
£46.72
|
Recommended
DELL 450-16903 mobile device charger B...
£53.04
£44.20
|
Socket Mobile QX Stand Charging Mount...
£76.70
£63.92
|
New
Microsoft Q5N-00002 mobile device char...
£97.20
£81.00
|
Popular
Microsoft Q5N-00003 mobile device char...
£97.20
£81.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MW2K3B/A
|
P1031359
|
450-16903
|
AC4088-1657
|
Q5N-00002
|
Q5N-00003
|
| Manufacturer |
Apple
|
Zebra
|
DELL
|
Socket Mobile
|
Microsoft
|
Microsoft
|
| Charger type |
Indoor
|
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|