ASUS 0A001-00053800 power adapter/inverter Indoor 90 W Black
£46.80
£39.00
ADAPTER 90W 19V 3PIN 5.5PHI
| Purpose | Universal |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 0A001-00053800 |
| EAN | 5704174399568 |
| Manufacturer | ASUS |
| Availability | In Stock |
ADAPTER 90W 19V 3PIN 5.5PHI *NO POWER CORD INCLUDED*
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | ASUS |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 19 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Universal |
| Compatibility | Asus Desktop A Series A31CLG Asus Desktop F Series F31CLG Asus Desktop K Series K31CLG Asus Notebook K Series K501UX Asus Notebook U Series UX510UX Asus Notebook X Series X455DG Asus Notebook X Series X550VQ Asus Notebook X Series X555QG |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Maximum input voltage | 240 V |
| Power | |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 19 V |
| Performance | |
| Brand compatibility | ASUS |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Universal |
| Compatibility | Asus Desktop A Series A31CLG Asus Desktop F Series F31CLG Asus Desktop K Series K31CLG Asus Notebook K Series K501UX Asus Notebook U Series UX510UX Asus Notebook X Series X455DG Asus Notebook X Series X550VQ Asus Notebook X Series X555QG |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
ASUS 0A001-00053800 power adapter/inve...
£46.80
£39.00
|
Hot Product
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
£42.12
£35.10
|
New
Brother LN9711001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Popular
HP AC Smart adapter (90 watt) power ad...
£42.12
£35.10
|
Brother LW5095001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Recommended
ASUS 04G266010610 power adapter/invert...
£46.80
£39.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
0A001-00053800
|
469639-003
|
LN9711001
|
613160-001
|
LW5095001
|
04G266010610
|
| Manufacturer |
ASUS
|
HP
|
Brother
|
HP
|
Brother
|
ASUS
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
| Purpose |
Universal
|
Notebook
|
Label Printer
|
Notebook
|
Printer
|
Notebook
|