Brennenstuhl 1159710515 power extension 5 m 6 AC outlet(s) Indoor Anthracite
£40.56
£33.80
Eco-Line 13.500A extension socket with surge protection 6-way, anthrazit, 5m
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
|---|---|
| Cable length | 5 m |
| SKU | 1159710515 |
| EAN | 4007123615872 |
| Manufacturer | Brennenstuhl |
| Availability | In Stock |
Eco-Line 13.500A extension socket with surge protection 6-way anthrazit 5m H05VV-F 3G1,5 polybag
- Light indicating surge protection is active.
- Childproof sockets in a practical 45° arrangement.
- Light indicating surge protection is active.
- Childproof sockets in a practical 45° arrangement.
| Features | |
|---|---|
| Placement supported | Indoor |
| On/off switch | Yes |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Product colour | Anthracite |
| Cable length | 5 m |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| AC outlet types | Type F |
| Ports & interfaces | |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Power | |
|---|---|
| Maximum current | 13500 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 100 mm |
| Depth | 410 mm |
| Height | 60 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 980 g |
| Package depth | 119 mm |
| Package width | 428 mm |
| Package height | 66 mm |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Brennenstuhl 1159710515 power extensio...
£40.56
£33.80
|
ONLINE USV-Systeme 19" USV-Steckd...
£55.49
£46.24
|
Hot Product
DELL PA-10 power extension 1 AC outlet...
£33.40
£27.83
|
Bestseller
DELL Power Cord 1m power extension 1 A...
£37.44
£31.20
|
Recommended
Brennenstuhl 1159490966 power extensio...
£45.24
£37.70
|
Brennenstuhl 1955580100 power extensio...
£32.76
£27.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1159710515
|
KG10A8SCH-RACK
|
PA-10
|
450-12063
|
1159490966
|
1955580100
|
| Manufacturer |
Brennenstuhl
|
ONLINE USV-Systeme
|
DELL
|
DELL
|
Brennenstuhl
|
Brennenstuhl
|
| AC outlets quantity |
6
|
N/A
|
1
|
1
|
6
|
8
|