BTI Projector lamp Epson Powerlite 450W 460 EB440W EB450W EB455W
£94.64
£78.87
Projector lamp Epson Powerlite 450W 460 EB440W EB450W EB455W
| Brand compatibility | Epson |
|---|---|
| SKU | V13H010L57-BTI |
| EAN | 5055146638650 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Battery Technology, Inc. (BTI) is a global supplier of replacement batteries & AC power adapters for notebook computers; batteries for digital cameras, PDA's and other mobile devices and batteries for APC/UPS systems, projector lamps. With production facilities in California and Hong Kong, BTI maintains an unparalleled level of product availability for customers in North America while forecasting and managing the timely delivery of finished goods worldwide.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 450 W |
| Features | |
| Brand compatibility | Epson |
| Bulb power | 450 W |
| Compatibility | PowerLite 450W, 460; EB-440W, EB450W, EB455W, EB460 |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatible products | V13H010L57 |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | PowerLite 450W, 460; EB-440W, EB450W, EB455W, EB460 |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Compatible products | V13H010L57 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
BTI Projector lamp Epson Powerlite 450...
£94.64
£78.87
|
New
Acer 190W P-VIP projector lamp
£139.85
£116.54
|
BenQ 5J.J6H05.001 projector lamp
£127.68
£106.40
|
Popular
Acer EC.JDW00.001 projector lamp 190 W...
£127.68
£106.40
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for CHRISTIE LX400:...
£139.27
£116.06
|
Diamond Lamps Lamp for 3M X95i Projector
£139.27
£116.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
V13H010L57-BTI
|
MC.JF711.001
|
5J.J6H05.001
|
EC.JDW00.001
|
003-120457-01-DL
|
78-6969-9998-2-DL
|
| Manufacturer |
BTI
|
Acer
|
Benq
|
Acer
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Acer
|
Benq
|
N/A
|
Christie
|
3M
|