BTI Replacement Lamp for NEC M260WS M300XS M350X
£104.28
£86.90
Replacement Lamp for NEC M260WS M300XS M350X
| Brand compatibility | NEC |
|---|---|
| SKU | NP16LP-BTI |
| EAN | 5056006149965 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Lamp for NEC M260WS, M300W, M300XS, M350X, M311W, M361X projectors and the ME Series. OEM: NP16LP, 60003120
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 230 W |
| Lamp type | NSHA |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Features | |
| OEM code | NP16LP, 60003120 |
| Brand compatibility | NEC |
| Bulb power | 230 W |
| Lamp type | NSHA |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Compatibility | N300W, M350X, P350X, M260WS, M300XS, NP-M300W, NP-M350X |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatible products | NP16LP |
| Brand compatibility | NEC |
| Compatibility | N300W, M350X, P350X, M260WS, M300XS, NP-M300W, NP-M350X |
| OEM code | NP16LP, 60003120 |
| Other features | |
| Compatible products | NP16LP |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
BTI Replacement Lamp for NEC M260WS M3...
£104.28
£86.90
|
New
Acer 190W P-VIP projector lamp
£139.85
£116.54
|
BenQ 5J.J6H05.001 projector lamp
£127.68
£106.40
|
Popular
Acer EC.JDW00.001 projector lamp 190 W...
£127.68
£106.40
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for CHRISTIE LX400:...
£139.27
£116.06
|
Diamond Lamps Lamp for 3M X95i Projector
£139.27
£116.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
NP16LP-BTI
|
MC.JF711.001
|
5J.J6H05.001
|
EC.JDW00.001
|
003-120457-01-DL
|
78-6969-9998-2-DL
|
| Manufacturer |
BTI
|
Acer
|
Benq
|
Acer
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
NEC
|
Acer
|
Benq
|
N/A
|
Christie
|
3M
|