CoreParts Battery for Wireless Headset
£12.60
£10.50
Battery for Wireless Headset 2.41Wh Li-ion 3.7V 650mAh Black, for Bang & Olufsen BEOPLAY H7, BEOPLAY H8, H7, H8
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Product type | Battery |
|---|---|
| SKU | MBXWHS-BA010 |
| EAN | 5706998817389 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Battery |
| Package type | Box |
| Brand compatibility | Bang & Olufsen |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Beoplay H7, Beoplay H8 |
| Battery | |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Technical details | |
| Product type | Battery |
| Package weight | 18 g |
| Package type | Box |
| Brand compatibility | Bang & Olufsen |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Beoplay H7, Beoplay H8 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 18 g |
| Width | 35 mm |
| Depth | 6 mm |
| Height | 39 mm |
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 47 mm |
| Package height | 14 mm |
| Weight | 10 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 18 g |
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 47 mm |
| Package height | 14 mm |
| Package type | Box |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts Battery for Wireless Headset
£12.60
£10.50
|
Hot Product
Jabra Standard Leatherette Cushion
£12.60
£10.50
|
Bestseller
Jabra GN 1200 CC
£18.62
£15.52
|
Recommended
Logitech USB Headset Stereo H650e
£14.80
£12.33
|
New
Jabra Microphone foam tip
£17.28
£14.40
|
Popular
Jabra Kensington lock adaptor
£12.60
£10.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXWHS-BA010
|
0473-279
|
88011-99
|
993-000814
|
14101-66
|
14208-10
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Jabra
|
Jabra
|
Logitech
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Battery
|
Ear pad
|
Cable
|
Ear pad
|
Microphone windscreen
|
N/A
|