CoreParts MBXAP-MAG2-CABLE power adapter/inverter White
£15.12
£12.60
Magsafe 2 for USB-C Adapter Cable Length - 1.8m, White
- Premium Build Quality
- Full Compatibility With Oem Devices
- Certified Safety And Protection Features
- Wide Product Portfolio
- Compact And Robust Design
- 18-Month Full Reliable Warranty
- Satisfaction Guarantee With Exchange Option
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | MBXAP-MAG2-CABLE |
| EAN | 5704174251118 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Coreparts AC adapters are built with premium materials to deliver stable and safe power across a wide range of IT devices. Fully compatible with OEM equipment, they include certified protection features to guard against overvoltage, overcurrent, and short circuits—ensuring reliable performance in everyday use.Their compact yet robust design makes them easy to handle and durable in demanding environments. With a wide product portfolio, we support everything from current models to hard-to-find legacy devices. When you choose Coreparts, you choose quality, compatibility, and confidence
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Design | |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 90 g |
| Width | 80 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 40 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 100 g |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
CoreParts MBXAP-MAG2-CABLE power adapt...
£15.12
£12.60
|
Bestseller
Datalogic 8-0935 power adapter/inverte...
£21.02
£17.52
|
2-Power AC Adapter 9.5V 24W inc. mains...
£21.17
£17.64
|
2-Power DC Car Adapter 19v 2.1A
£19.58
£16.32
|
Popular
2-Power Car-Air DC Adapter 19V
£21.54
£17.95
|
Hot Product
Lenovo 0B47045 power adapter/inverter...
£22.27
£18.56
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXAP-MAG2-CABLE
|
8-0935
|
CAA0710F-UK
|
CCC0720G
|
CAC0716A
|
0B47045
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Datalogic
|
2-Power
|
2-Power
|
2-Power
|
Lenovo
|
| Power supply type |
N/A
|
indoor
|
indoor
|
auto
|
auto
|
indoor
|
| Purpose |
N/A
|
Scanner
|
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|