CoreParts MBXTAB-BA128 tablet spare part/accessory
£160.20
£133.50
Battery for Trimble Tablet 37.74Wh Li-ion 7.4V 5100mAh Black for Trimble Tablet Rugged Tablet Yellow 80GB, YMA-FYS6AS-00, YMA-FYS8AS-00, Yuma, Yuma Rugged Tablet Yellow
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | MBXTAB-BA128 |
| EAN | 5704174379669 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 7.4 V |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 44 mm |
| Weight | 270 g |
| Height | 100 mm |
| Depth | 57 mm |
| Package width | 104 mm |
| Package depth | 82 mm |
| Package height | 113 mm |
| Package weight | 340 g |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBXTAB-BA128 tablet spare pa...
£160.20
£133.50
|
CoreParts MBXHP-BA0018 tablet spare pa...
£199.80
£166.50
|
New
CoreParts MOBX-SAM-TABA tablet spare p...
£194.40
£162.00
|
Popular
CoreParts MSPPXMI-DFA0008 tablet spare...
£192.60
£160.50
|
Recommended
Panasonic FZ-VZSU1VU tablet spare part...
£198.85
£165.71
|
Bestseller
Panasonic FZ-VSRG211U tablet spare par...
£159.54
£132.95
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXTAB-BA128
|
MBXHP-BA0018
|
MOBX-SAM-TABA
|
MSPPXMI-DFA0008
|
FZ-VZSU1VU
|
FZ-VSRG211U
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
Panasonic
|
Panasonic
|
| Type |
N/A
|
Battery
|
Display
|
Display
|
Battery
|
Serial port
|