CoreParts MBXUSB-AC0017 mobile device charger Universal Black AC Indoor
£5.04
£4.20
USB Power Charger 5W 5V 1A Output: Single USB, Input: 100-240V UK Plug, for all mobile phones other devices, Black Color, USB Charger, USB Adapter for iPhone 6, 7, 8, X and iPad Air, iPad Pro, iPad 4,5,6,7,8
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | MBXUSB-AC0017 |
| EAN | 5704174789703 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
In CoreParts you will find a range of adapters that match the performance of your original adapter with different capacities and manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Maximum power | 5 W |
| Input voltage | 100-240 V |
| AC adapter output current | 1 A |
| Maximum output voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 100 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 50 mm |
| Weight | 100 g |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 200 g |
| Packaging data | |
| Included power plug types | UK |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 200 g |
| Packaging content | |
| Included power plug types | UK |
| Colour | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CoreParts MBXUSB-AC0017 mobile device...
£5.04
£4.20
|
Duracell Mains Wall Phone Charger
£5.04
£4.20
|
Recommended
Duracell AC Phone Charger-Sony-Ericsson
£5.04
£4.20
|
New
2-Power AXIM CABLE C mobile device cha...
£5.39
£4.49
|
Popular
2-Power MAG0010A mobile device charger...
£5.04
£4.20
|
CoreParts MSPA1018 mobile device charg...
£7.56
£6.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXUSB-AC0017
|
DMAC03-UK
|
DMAC04-UK
|
AXIM CABLE C
|
MAG0010A
|
MSPA1018
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Duracell
|
Duracell
|
2-Power
|
2-Power
|
CoreParts
|
| Charger type |
Indoor
|
Outdoor
|
Outdoor
|
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|