CoreParts ML10136 projector lamp 250 W
£93.60
£78.00
Projector Lamp for Panasonic 250 Watt, 2000 Hours fit for Panasonic PT-F100, PT-F200, PT-F200NTU, PT-FW430, PT-FX400
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | Panasonic |
|---|---|
| SKU | ML10136 |
| EAN | 5704327641155 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 250 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Bulb power | 250 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | PT-F200NTE, PT-FW100NT, PT-F100NT, PT-F100U, PT-F200NTU, PT-F200, PT-F100NTEA, PT-F200U, PT-FW100NTU, PT-F100NTU, PT-F100, PT-F300, PT-F300E, PT-F300U, PT-FW100, PT-FW300 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 190 mm |
| Height | 220 mm |
| Depth | 235 mm |
| Weight | 300 g |
| Package width | 173 mm |
| Package depth | 138 mm |
| Package height | 137 mm |
| Package weight | 398 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | PT-F200NTE, PT-FW100NT, PT-F100NT, PT-F100U, PT-F200NTU, PT-F200, PT-F100NTEA, PT-F200U, PT-FW100NTU, PT-F100NTU, PT-F100, PT-F300, PT-F300E, PT-F300U, PT-FW100, PT-FW300 |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 173 mm |
| Package depth | 138 mm |
| Package height | 137 mm |
| Package weight | 398 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CoreParts ML10136 projector lamp 250 W
£93.60
£78.00
|
New
Acer 190W P-VIP projector lamp
£139.85
£116.54
|
BenQ 5J.J6H05.001 projector lamp
£127.68
£106.40
|
Popular
Acer EC.JDW00.001 projector lamp 190 W...
£127.68
£106.40
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for CHRISTIE LX400:...
£139.27
£116.06
|
Diamond Lamps Lamp for 3M X95i Projector
£139.27
£116.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML10136
|
MC.JF711.001
|
5J.J6H05.001
|
EC.JDW00.001
|
003-120457-01-DL
|
78-6969-9998-2-DL
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Acer
|
Benq
|
Acer
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
Acer
|
Benq
|
N/A
|
Christie
|
3M
|