CoreParts ML12228 projector lamp 210 W UHP
£194.40
£162.00
Projector Lamp for Hitachi 3000 hours, 210 Watt fit for Hitachi Projector CP-A220N, CP-A250NL, CP-A300N, CP-AW250NM
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| SKU | ML12228 |
|---|---|
| EAN | 5711045056246 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 210 W |
| Lamp type | UHP |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Bulb power | 210 W |
| Lamp type | UHP |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | Hitachi CP-A220N, CP-A250NL, CP-A300N, CP-AW250NM |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 400 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 500 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | Hitachi CP-A220N, CP-A250NL, CP-A300N, CP-AW250NM |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 500 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Popular
CoreParts ML12228 projector lamp 210 W...
£194.40
£162.00
|
Hot Product
Hitachi DT01411 projector lamp 250 W UHP
£259.63
£216.36
|
Recommended
Optoma SP.8TU01GC01 projector lamp 190 W
£176.71
£147.26
|
New
NEC NP28LP projector lamp
£164.27
£136.89
|
Bestseller
NEC NP30LP projector lamp
£202.00
£168.33
|
3M 230W UHB 2000 Hour projector lamp
£219.70
£183.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12228
|
DT01411
|
SP.8TU01GC01
|
NP28LP
|
NP30LP
|
78-6969-9947-9
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Hitachi
|
Optoma
|
NEC
|
NEC
|
3M
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Hitachi
|
Optoma
|
NEC
|
NEC
|
N/A
|