CoreParts ML12248 projector lamp 245 W
£74.88
£62.40
Projector Lamp for Sony 245 Watt, 2000 Hours fit for Sony Projector VPL-FH30, VPL-EX35, VPL-FX35, VPL-FH31
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | Sony |
|---|---|
| SKU | ML12248 |
| EAN | 5711045151095 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 245 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Sony |
| Bulb power | 245 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | VPL-FX35 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 157 mm |
| Height | 104 mm |
| Depth | 126 mm |
| Weight | 400 g |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 126 mm |
| Package height | 104 mm |
| Package weight | 406 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Sony |
| Compatibility | VPL-FX35 |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 126 mm |
| Package height | 104 mm |
| Package weight | 406 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
CoreParts ML12248 projector lamp 245 W
£74.88
£62.40
|
Diamond Lamps Lamp 3522B003AA
£68.58
£57.15
|
Popular
Diamond Lamps Lamp for 3M X56 Projector
£97.04
£80.87
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for HITACHI CP-WX30...
£68.58
£57.15
|
Bestseller
Diamond Lamps Lamp for NEC M230X:M260W...
£68.69
£57.24
|
Diamond Lamps Lamp for VIEWSONIC PJ758...
£104.82
£87.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12248
|
456-8755J-DL
|
78-6972-0050-5-DL
|
DT01021-DL
|
NP15LP-DL
|
RLC-031-DL
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
Sony
|
Dukane
|
3M
|
Hitachi
|
NEC
|
Viewsonic
|