CoreParts ML12388 projector lamp 210 W
£208.80
£174.00
Projector Lamp for NEC 2500 Hours, 210 Watt fit for NEC Projector P451W, P401W, P501X, NP-P401W, NP-P501X
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | NEC |
|---|---|
| SKU | ML12388 |
| EAN | 5712505001158 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 210 W |
| Service life of lamp | 2500 h |
| Features | |
| Brand compatibility | NEC |
| Bulb power | 210 W |
| Service life of lamp | 2500 h |
| Compatibility | P401W, P451W, P451X, P501X |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 200 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 300 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | NEC |
| Compatibility | P401W, P451W, P451X, P501X |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 300 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
CoreParts ML12388 projector lamp 210 W
£208.80
£174.00
|
Popular
Hitachi DT01411 projector lamp 250 W UHP
£259.63
£216.36
|
Recommended
Optoma SP.8TU01GC01 projector lamp 190 W
£176.71
£147.26
|
Bestseller
NEC NP30LP projector lamp
£202.00
£168.33
|
New
NEC NP26LP projector lamp
£293.76
£244.80
|
3M 230W UHB 2000 Hour projector lamp
£219.70
£183.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12388
|
DT01411
|
SP.8TU01GC01
|
NP30LP
|
NP26LP
|
78-6969-9947-9
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Hitachi
|
Optoma
|
NEC
|
NEC
|
3M
|
| Brand compatibility |
NEC
|
Hitachi
|
Optoma
|
NEC
|
NEC
|
N/A
|