CoreParts ML12390 projector lamp 210 W
£187.20
£156.00
Projector Lamp for Hitachi 2000 Hours, 210 Watt Fit for Hitachi Projector CP-WX3030WN, CP-EX251N, CP-WX3041WN, CP-X2541WN, DT01481
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | Hitachi |
|---|---|
| SKU | ML12390 |
| EAN | 5712505016800 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 210 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Hitachi |
| Bulb power | 210 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | WX3030WN |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 200 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 300 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Hitachi |
| Compatibility | WX3030WN |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 300 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
CoreParts ML12390 projector lamp 210 W
£187.20
£156.00
|
Hot Product
Hitachi DT01411 projector lamp 250 W UHP
£259.63
£216.36
|
Optoma SP.8TU01GC01 projector lamp 190 W
£176.71
£147.26
|
New
NEC NP28LP projector lamp
£164.27
£136.89
|
Bestseller
NEC NP30LP projector lamp
£202.00
£168.33
|
Popular
3M 230W UHB 2000 Hour projector lamp
£219.70
£183.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12390
|
DT01411
|
SP.8TU01GC01
|
NP28LP
|
NP30LP
|
78-6969-9947-9
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Hitachi
|
Optoma
|
NEC
|
NEC
|
3M
|
| Brand compatibility |
Hitachi
|
Hitachi
|
Optoma
|
NEC
|
NEC
|
N/A
|